UR & KLOCKOR / Armbandsur / Fickur 6342182
nr 634 2182
Fickur
3 st, Silver & Double, omkring 1900
Kondition: slitage, skador
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 12 april 2010
kl 18:19:14
100 kr
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver